Hava Bıçağı

  • Yüksek verimlilik
  • Aerodinamik yapı
  • Alüminyum 

Hava bıçakları, düşük basınçlı ve yüksek debili blower havası ile daha efektif çalışmaktadır. 

Uygulama Alanları 

Endüstriyel kurutma : Üretim süreçlerinde ürünlerin üzerindeki su ve yağ gibi istenmeyen sıvıları kurutmak/sıyırmak için kullanılır. 

Yüzey temizleme : Hava bıçakları, otomotiv ve beyaz eşya sektörü gibi boya fırınları öncesinde yüzeylerin tozdan, sudan vs. temizlenmesi işleminde kullanılabilir. 

Endüstriyel fırınlar : Fırın içerisinde yüksek sıcaklığın düşmesi enerji kaybına yol açar. Bu nedenle hava perdesi uygulamaları ile sıcaklık düşüşü engellenebilir. 

Enerji Tasarrufu 

Kurulan hava bıçağı sistemleri, kompresör ile kullanılan hava bıçaklarına göre düşük basınçta çok daha yüksek hava akışı sağlarlar. Kompresör sistemleri, bu uygulamalar için genellikle 6 barlık hava üretirler ama hava bıçağı uygulamalarında daha yüksek hava akışı ile 0.15 – 0.20 barlık basınç yeterlidir. Düşük basınç ve yüksek hava akışı ile çalıştıkları için enerji tüketimleri daha düşüktür. Uygulamaya bağlı olarak %80’e kadar enerji tasarrufu sağlanabilir. Ayrıca, blowerlar daha sessiz çalışırlar ve daha az bakım gerektirirler. İşletmede, hava bıçakları için sürekli kompresör havası kullanılması üretim sürecinde yüksek basınca ihtiyaç duyulan diğer proseslerde kalite problemlerine de yol açabilir. 

Ayrıntılı bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.